اخبار های علمی و فرهنگی و عکس روز ایران و جهان

سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز - جدیدترین اسناد مصادره اراضی فلسطین,

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


تاريخ انتشار:
۰۰:۲۶ – ۱۳۹۶ دوشنبه ۹ مرداد


کد خبر: ۱۰۲۰۰۷
تعداد نظرات : ۰

منابع فلسطینی جدیدترین اسناد مصادره اراضی کرانه باختری در منطقه رام الله را از سوی رژیم صهیونیستی منتشر کردند.به گزارش پرشین نیوز نیوز،در پی تصویب قانون مصادره اراضی کرانه باختری از سوی کنست رژیم صهیونیستی که طی آن برای نخستین بار از زمان تاسیس این رژیم، قوانین صهیونیستی بر اراضی کرانه باختری تطبیق داده شد، منابع فلسطینی اسناد جدیدترین مصادره اراضی در کرانه باختری را منتشر کردند.

در این اسناد به طور واضح مناطقی از شهر رام الله که از فلسطینی ها مصادره شده روی نقشه آمده هست. روی این اسناد نام ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان طرف مقابل فلسطینی ها درج گردیده هست.

این در حالی هست که  کنست رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه قانون مصادره اراضی کرانه باختری را به طور نهایی به تصویب رساند.
    
به موجب این قانون، رژیم صهیونیستی اراضی اختصاصی فلسطینیان در کرانه باختری را مصادره کرده و آن ها را به عنوان شهرک های صهیونیست نشین قلمداد می کند و در صورتی که مالکیت صاحبان اصلی این زمین ها به اثبات برسد، ۱۲۵ برابر ارزش این زمین ها به آن ها غرامت پرداخت می شود و بدین گونه اراضی مذکور جزو املاک تحت تصرف رژیم صهیونیستی تا زمان توافق بر سر مسائل نهایی محسوب خواهد شد.

این روزنامه افزود که با تطبیق قانون مذکور بر کرانه باختری، این اولین اقدام قانونی رژیم صهیونیستی برای الحاق مجتمع های شهرک نشینی به اراضی تحت سیطره خود خواهد بود که در صورت طرح این مساله در دیوان کیفری بین المللی، این مساله از فوایدی قانونی برای این رژیم برخوردار خواهد بود.

در جریان رای گیری انجام شده درباره این قانون ۶۰ نماینده در مقابل ۵۲ نماینده مخالف به نفع این قانون رای دادند که نگرانی بین‌المللی و خشم فلسطینی‌ها را برانگیخته هست.

در آخرین واکنش ها «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه با انتقاد از این قانون، افزود: در نتیجه این قانون اراضی فلسطینی تحت سیطره اسرائیل  در خواهد آمد.