اخبار های علمی و فرهنگی و عکس روز ایران و جهان

سایت خبری تحلیلی پرشین نیوز - ترامپ اولین رئیس‎جمهوری که کار با کامپیوتر را بلد نیست!,

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


تاريخ انتشار:
۱۸:۲۴ – ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۰ مهر


کد خبر: ۱۰۶۲۷۵
تعداد نظرات : ۰

دونالد ترامپ اولین رئیس‌جمهوری هست که بدون داشتن هیچ فعالیتی در حوزه سیاست به این مقام دست یافته و شواهد نشان می‌دهد هیچ علمی از تکنولوژی ندارد.به گزارش پرشین نیوز نیوز،دونالد ترامپ برخلاف تصور توانست در رقابت های انتخابات آمریکا پیروز شود و اولین فردی باشد که بدون داشتن هیچ مقام، سابقه و فعالیت سیاسی به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود؛ فردی که تقریبا می توان گفت همه شخصیت های مشهور عیله او بودند.

ترامپ آدمی هست که از تکنولوژی‌های روز دنیا سر در نمی‌آورد و حتی بیشتر مواقع گوشی خود را نیز همراه خود نمی برد. به گفته خود او، خیلی اندک از ایمیل استفاده می‌کند و تا به حال از پیامک استفاده نکرده هست! چیزی که می توان گفت اکنون هر کودک و نوجوانی برای اطلاع رسانی از آن استفاده می کند.

به گفته رئیس جمهور آمریکا، دلیل استفاده نکردن او از کامپیوتر و فضای مجازی، ایمن نبودن اطلاعات در آن هست اما برخی تحقیقات نشان می‎دهد که  ترامپ واقعا کار با کامپیوتر و فناوری های جدید را بلد نیست. طبق ادعایی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۷ کرده هست، او هیچ رایانه ای در خانه و محل کارش ندارد و حتی وظیفه بررسی و ارسال ایمیل هایش را نیز به فرد دیگری سپرده هست.

ترامپ اولین رئیس جمهوری که کار با کامپیوتر را بلد نیست!

طبق تصویری که وب سایت Huffington Post منتشر کرده، مشخص هست که ترامپ حتی وب‎گردی خود را نیز با کاغذ انجام می‌دهد و توئیت‌هایش را در برگه‌های پرینت گرفته شده بررسی می‌کند. حال این فرد که از تکنولوژی سر در نمی آورد مدتی هست که به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده هست؛ کشوری که میزبان غول های فناوری جهان هست و شرکت های تاثیرگذار در جهان مانند اپل، گوگل، اچ پی، مایکروسافت و ده ها شرکت دیگر در آن مستقر هستند.

ترامپ حتی اعلام کرده بود که “ما باید با بیل گیتس و افراد متفاوت زیادی که در جریان وقوع اتفاقات هستند دیدار کنیم. ما باید با آنها گفتگو کنیم و شاید مجبور باشیم اینترنت را در برخی نقاط جهان قطع کنیم. شاید برخی بگویند: “آه، پس آزادی بیان چه می‎شود؟  این افراد آدم‌های احمقی هستند”.

ترامپ اولین رئیس جمهوری که کار با کامپیوتر را بلد نیست!

او با گفتن این جمله قصد داشت تا در مقابل داعش ایستادگی و راه ارتباطی آنها را مختل کند اما قطع اینترنت به بیل گیتس چه ارتباطی دارد؟! او حتی بیل گیتس را هم نمی شناسد!

با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا، همتای روسی‎اش “ولادیمیر پوتین” با شناختی که نسبت به او داشت، از طریق تلگراف پیام تبریک پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برایش ارسال کرد. وسیله ارتباطی که سال ۱۸۶۶ ارتباط میان قاره‌های آمریکا و اروپا را برقرار کرد.

پس از این اتفاق و ارسال تلگراف به دونالد ترامپ، پاول دورف (مدیر پیام رسان تلگرام) به دلیل تشابه اسمی تلگراف که به انگلیسی Telegram نوشته می شود، با ارسال توئیتی به شوخی با رئیس جمهور آمریکا پرداخت. وی در آن توئیت نوشت: “بگو چه چیزی راجع به پوتین می خوای، اما او راه درست را برای تبریک به ترامپ انتخاب کرده هست. اکانت تلگرام ترامپ چیه؟”.

ترامپ اولین رئیس‎جمهوری که کار با کامپیوتر را بلد نیست!

دونالد ترامپ مدتی با شرکت اپل درگیر شد و آن هم به علت فاش نکردن اطلاعات کاربرانی بود که دست به اقدام تروریستی زده بودند. پس از این قضیه ترامپ نسبت به این شرکت موضع‌گیری و حتی اعلام کرد که اپل باید بایکوت شود! ترامپ حتی به تمامی شرکت های فناوری اعلام کرد که کارخانه‌های تولید محصولات‌شان فقط باید در آمریکا مستقر باشند. این اتفاق ضرر زیادی برای غول های فناوری آمریکا به همراه دارد چرا که بیشتر آنها مانند اپل، به علت نیروی کار ارزان کارخانه تولید خود را به چین انتفال داده اند.

بارها گزارش شده هست که دونالد ترامپ یک گوشی قدیمی سامسونگ ( S3) دارد که روی آن تنها یک نرم افزار (توئیتر) نصب هست و با آن تنها توئیت های خود را منتشر می کند. حال باید دید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که از تکنولوژی سر در نمی آورد در بیش از ۳ سالی که از مدت ریاست جمهوری‌اش باقی مانده هست، چه تاثیری در تکنولوژی جهان خواهد گذاشت. آیا تکنولوژی با دونالد ترامپ تنزل می‌کند؟