اخبار های علمی و فرهنگی و عکس روز ایران و جهان

زندگی تلخ پسری که برای جلب محبت پدر، برایش موادمخدر می‌برد + توضیحات

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

به گزارش ایران استایل

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، این متهم که بعد از بازداشت مشخص شد زندگی نابسامانی دارد، پس از جدایی پدرومادرش و گرفتاری آنها در اعتیاد برای جلب محبت پدرش موادی را که او درخواست کرده بود با خود حمل کرد و به سمت خانه پدری می‌رفت که به وسیله مأموران بازداشت شد. آرش ١٥ساله ششم شهریور امسال هنگامی که سوار بر ماشین می‌خواست بسته‌ای مشکوک را به پدرش برساند، در شرق تهران از سوی مأموران کلانتری ١٣٢ نبرد دستگیر شد. مأموران پلیس در بازرسی بدنی پسر نوجوان بسته‌ای حاوی ٣١ گرم هروئین و ١٠ گرم شیشه کشف و پسر نوجوان را بازداشت کردند. این متهم که سعی در پنهان‌کردن ماجرا داشت، در بازجویی‌ها اعتراف کرد قصد داشته مواد را از خانه ناپدری‌اش در خیابان شوش به خانه پدرش در شرق تهران برساند.

این پسر دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران که ویژه رسیدگی به جرائم اطفال هست، به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور یک مستشار محاکمه شد. وی در تشریح جزئیات زندگی‌اش گفت: پدرم سال‌هاست معتاد هست. به همین خاطر مادرم از او جدا شد و دو سال بعد با مرد جوانی ازدواج کرد. ولی چون مادرم هم به دام اعتیاد افتاده بود، شش ماه قبل به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شد و حالا در زندان هست. در این مدت من با ناپدری‌ام زندگی می‌کردم. ناپدری‌ام مرد بدی نیست، اما هیچ‌وقت با من مثل فرزندش رفتار نمی‌کرد. ضمن اینکه من از کودکی همیشه دنبال محبت پدرم بودم. از وقتی به یاد دارم، او گرفتار مواد بود و همیشه در خانه ما دعوا و درگیری بود. اینکه با پدرم خوب داشته باشیم و یک بار هم که شده دستم را بگیرد و من را به گردش ببرد، برایم یک حسرت شده ‌بود. همیشه دنبال این بودم که رابطه‌ام را با پدرم خوب کنم. تا اینکه یک روز قبل از اینکه بازداشت شوم، پدرم مقابل درِ خانه ناپدری‌ام آمد و بسته‌ای مشکوک را به من داد. او که مصرف‌کننده شیشه و هروئین هست، از من خواست تا بسته را مقابل درِ خانه‌اش ببرم. چون پدرم از اینکه می‌دید من با ناپدری‌ام زندگی می‌کنم، از من ناراحت بود.

وی ادامه داد: با اینکه پدرم را خیلی دوست داشتم اما چون در کودکی آسیب دیده‌ بودم دلم نمی‌خواست همیشه کنارش باشم، اما از اینکه ناراحت می‌دیدمش خوشحال نبودم و دلم می‌خواست رابطه دوستانه‌ای با پدرم داشته ‌باشم. در آن لحظه به هیچ‌چیز جز پدرم فکر نمی‌کردم و تنها خواسته‌ام این بود که پدرم خوشحال شده و دوباره من را دوست داشته باشد تا بتوانیم کنار هم باشیم. برای اینکه دل او را به دست بیاورم و او را خوشحال کنم، بسته را از او تحویل گرفتم. صبح روز حادثه با آنکه گواهی‌نامه رانندگی نداشتم سوار ماشین ناپدری‌ام شدم تا بسته را به پدرم برسانم. در میان راه یکی از دوستان پدرم که او هم معتاد هست، من را دید و سوار ماشین شد. چند دقیقه بعد مأموران پلیس سر رسیدند و من را بازداشت کردند.

پسر نوجوان درباره علت بازداشتش گفت: دوست پدرم معتاد بود و صورتش کاملا نشان می‌داد که اعتیاد دارد من هم که بچه بودم و پشت فرمان نشسته‌ بودم، همین وضعیت مأموران را مشکوک کرد و آنها دستور ایست دادند و بعد هم مواد را از داخل ماشین پیدا کردند.

وی ادامه داد: باور کنید من فقط برای اینکه پدرم من را دوست داشته باشد دست به این کار زدم. حالا نزدیک به هفت ماه هست که در کانون اصلاح و تربیت هستم و در این مدت خواهر کوچکم را که در خانه مادربزرگم در شهرستان زندگی می‌کند، ندیده‌ام. خواهرم تنها کسی هست که من در زندگی دارم. ما رابطه خیلی خوبی با هم داشتیم چون پدرومادرمان معتاد بودند و ما از همدیگر مراقبت می‌کردیم. بعد از اینکه مادرم زندانی شد، من از خواهرم مراقبت می‌کردم اما با زندانی‌شدن من خواهرم را به شهرستان فرستادند تا مادربزرگم از او مراقبت کند. می‌دانم او هم شرایط خوبی ندارد، چون مادربزرگم پیر هست و قدرت اینکه به خواهرم رسیدگی کند را ندارد. من از قضات دادگاه تقاضای بخشش دارم و خواهش می‌کنم وقتی برایم حکم صادر می‌کنند وضعیت زندگی من و سرنوشتی را که خواهرم دچارش می‌شود در نظر بگیرند.

سپس وکیل متهم نوجوان به دفاع پرداخت و گفت: با توجه به اینکه متهم ١٥ سال دارد و در خانواده‌ای نابسامان بزرگ شده و پدرومادری معتاد دارد و همیشه تنها بوده و کسی نبوده که به او بیاموزد باید چطور رفتار کند و چه کارهایی برای او خطرناک هست و حرمت عملی را که مرتکب شده به‌درستی نمی‌دانسته هست، از دادگاه تقاضای تخفیف در مجازاتش را دارم.

شرق

۱۱۰

جدید ترین اخبار حوزه حوادث را در ایران استایل دنبال کنید

حادثه – تصادف – آگاهی – پلیس – جرم – مرگبار -خیانت – عوامل