نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران بر الزام بهره‌گیری از بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های پیاده‌سازی شهر هوشمند در تهران تاکید کرد.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، محمد فرجود در دومین نشست هم‌اندیشی نخبگان شهر تهران که با حضور صاحبنظران شهر هوشمند و درباره تدوین برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در حوزه هوشمندسازی برگزار شد گفت: مجموعه‌ای از واکاوی‌های بین‌المللی و بررسی شهرهای هوشمند سایر کشورها و همچنین بررسی اسناد بالادستی کشور و در نظر گرفتن اولویت‌های شورا و شهرداری تهران همگی به عنوان ورودی‌هایی برای تدوین برنامه پنج ساله سوم در حوزه هوشمندسازی مدنظر قرار گرفت.

وی افزود: حدود ۲۵۰ عنوان پروژه و اقدام عملی انجام شد و نهایتا این اقدامات به پیش‌نویس ۲۱ طرح منجر شد که پیش‌بینی می‌کنیم در اولین گام برای هوشمندسازی شهر تهران باید عملیاتی شوند.

وی ادامه داد: در گام نخست برنامه‌ریزی متمرکز بر روی پروژه‌هایی انجام شده که در چهارچوب وظایف شهرداری تهران است و با همکاری بخش خصوصی امکان اجرای آنها محقق می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران تاکید کرد: معتقدیم در تهران برای تحقق شهر هوشمند مجبور به گزینش اجرای طرح‌ها هستیم، لذا در اولین گام باید جایگاه خود را مشخص کنیم و با در نظر گرفتن محدودیت منابع و سوالات و چالش‌های موجود به صورت گزینشی در جهت رفع معضلات، طرح‌هایی متناسب را انتخاب و اجرایی کنیم.

وی افزود: در انتخاب طرح‌ها و برای اجرای آنها نگاه به بیرون از شهرداری و به صورت مشارکتی با مردم و سایر دستگاه‌ها بوده که باید برای جذب این مشارکت به شکل‌های مختلف اقدام کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع حمل و نقل به عنوان یکی از چالش‌های موجود در شهر گفت: با متخصصین مرتبط مشورت کردیم تا اولویت‌ها و شاخص‌های شهر را احصاء کنیم، البته بی‌تردید شاخص‌ها و اولویت‌های تعیین شده در این مرحله اولیه هستند و جای بررسی و چکش‌کاری بیشتر دارند، لذا در راستای تحقق هوشمندسازی در شهر تهران و تعیین شاخص‌ها و اولویت‌های صحیح نیازمند نظر نخبگان این حوزه هستیم.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها