نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


دیمیتری راگوزین رئیس سازمان فضایی روسیه –روسکاسموس- اعلام کرد روسیه تا سال ۲۰۲۶ قادر خواهد بود موشک‌هایی با توانایی حمل چندین تن بار را به فضا پرتاب کند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، راگوزین در یک مصاحبه خبری خود گفت در حالیکه ما فعالیت برای فاز دوم ساخت سکوهای پرتاب موشک در واستوچنی را به زودی آغاز خواهیم کرد، تصمیم داریم در این مرحله زیرساخت‌های لازم برای پرتاب موشک‌های فوق سنگین را ایجاد کنیم زیرا مایلیم تا سال ۲۰۲۶، حتی قبل از آن موشک فوق سنگینی را برای پرتاب آماده کنیم که توانایی حمل تا ۳۷ تن بار را به مدارهای نزدیک زمین خواهد داشت.

در حالی روسیه در گذشته صاحب موشک‌های نیرومندی مثل “انرگیا” بود که می‌توانست تا یک صد تن بار را به مدار پایین ببرد، ادعای راگوزین چندان دور از حقیقت نیست. موشک انرگیا دو پرواز موفق داشت که در یکی از آنها کیهان پیمای بوران با وزن بیش از یکصد تن را با خود به فضا برد.

در حال حاضر نگاه روسکاسموس به موشک فوق سنگین آنگارا معطوف است که نسل‌های مختلف دارد و می‌تواند بارهایی با وزن‌های مختلفی را به فضا حمل کند اما ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ظاهرا به آنگارا قانع نیست و چندی قبل از کارشناسان موشکی روسیه خواست برای طراحی و ساخت موشکی فوق سنگین وارد عمل شوند.

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها