نرم افزار های مورد نیاز

تبلیغات متنی


دانشگاه تبریز، دومین دانشگاه بزرگ به لحاظ قدمت و یکی از قطب‎های علمی تاثیرگذار کشور، امروز شنبه سی‎ویکم شهریور ماه، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، پذیرای پذیرفته شدگان کنکور سراسری بود و دانشجویان جدیدالورود با شور و شوق وصف ناشدنی در خیابان اصلی دانشگاه تبریز برای ثبت نام حضوری به دنبال دانشکده‎های خود بودند.

به گزارش آیسام و به نقل از ایسنا، بازار عکس‎های سلفی دانشجویان ورودی جدید با خانواده‎هایشان نیز در این میان داغ بوده و برق امید به آینده تحصیلی و شغلی در چشمانشان خودنمایی می‎کند. سردرگمی و بلاتکلیفی دانشجویانی که چمدان به دست به دنبال آدرس می‏گردند، سوژه‎ی خوبی برای تجدید خاطرات دانشجویان سال بالایی است. 

صف‎های طولانی و نه چندان منظم ثبت نام حضوری و دریافت کارت دانشجویی نیز قومیت‎های مختلف با لباس‎های محلی و دانشجویان خارجی نیز دیده می‎شوند که هر یک به امیدی، رنج غربت را به جان خریده و برای تحصیل علم و آینده شغلی بهتر، راهی غربت شده‎اند. 

یک خانواده کرد که رو‎به‎روی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی نشسته‎اند، از نحوه برخورد و راهنمایی مسئولان ثبت نام دانشگاه تبریز، ابراز رضایت می‎کنند و می‌گویند از زمان ثبت نام اینترنتی تا به امروز، با هیچ مشکلی مواجه نشده‎اند. 

اما کمی آن طرف‎تر، وضعیت به گونه‎ای دیگر است و تعداد زیادی از دانشجویان و خانواده‎هایشان با ابراز خستگی از صف‎های طولانی انتظار، از نبود نظم و مسئول ثبت نام و راهنمایی کافی، گله‎مند هستند. 

در برخی از دانشکده‎ها، انتها و ابتدای صف‎ها مشخص نبوده و برخی از دانشجویان مدعی هستند که بیش از چهار ساعت است که در دانشگاه حضور دارند و نه تنها موفق به ثبت نام حضوری نشده‎اند، بلکه هنوز کارت دانشجویی نیز دریافت نکرده‎‌اند و ثبت نام خوابگاه نیز قبل از صدور کارت دانشجویی ممکن نیست. 

برخی از دانشجویان شهرستانی نیز از کمبود خوابگاه گله‎مند بوده و می‎گویند، با وجود روزانه بودن، به ما گفته‎اند ظرفیت خوابگاه تکمیل بوده و باید خودتان جایی را در نظر بگیرید. 

 قطعی سیستم ثبت نام و اعلام وضعیت نکردن در خصوص دانلود فرم‎های لود شده در سایت دانشگاه از دیگر شکایات دانشجویان بود. 

در این میان برخی نیز از جمله پدر یکی از دانشجویان تازه پذیرفته شده در رشته اقتصاد از نحوه ارائه خدمات در دانشگاه رضایت کامل دارد و می‎گوید: از آذربایجان غربی آمده‎ایم و با برخورد خوب و عملکرد مناسب مسئولان، ثبت ناممان در طول یک و نیم ساعت با موفقیت انجام شد و منتظر صدور کارت دانشجویی هستیم. 

وی با ابراز امیدواری از آینده تحصیلی فرزندش و سایر دانشجویان، ادامه می‎دهد: از پسرم انتظار دارم تا مباحث اصولی رشته‎اش را به طور کامل یاد بگیرد و بدون وقفه پس از اتمام دوره کارشناسی به سراغ تحصیلات تکمیلی برود. تمامی پدران و مادران با امید به آینده شغلی مناسب، فرزندانشان را برای ادامه تحصیل به شهرهای دیگر می‎فرستند و امیدواریم تا این انتظار برآورده شود. 

انتهای پیام

گردآوری: مجله تفریحی و سرگرمی آیسام

(۰)

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها