اخبار های علمی و فرهنگی و عکس روز ایران و جهان

افزایش 61 درصدی مصرف الکل + توضیحات

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

افزایش ۶۱ درصدی مصرف الکل + توضیحات

دسته بندی : نیوز تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶

به گزارش ایران استایل

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، پژوهش‌ها نشان داده، از ابتدای سال ۲۰۰۶ تا ابتدای سال ۲۰۱۵ مصرف الکل در میان مردم آمریکا بیش از ۶۱ درصد افزایش یافته هست و زنان این کشور بیش از مردان آن الکل استفاده می‌کنند.

بر اساس آمار و ارقام موجود، بیش از ۵۰ درصد زنان آمریکایی الکل و حدود ۲۰ درصد آنها مواد مخدر استعمال می‌کنند.

کارشناسان بهداشتی باور دارند، افزایش شمار زنان معتاد با پیامدهای مهم پزشکی، روانی و اجتماعی همراه خواهد بود؛ علاوه بر این، روند ابتلا به بیماری‌های مختلف در زنان معتاد گسترده‌تر از مردان هست.

پژوهشگران با بیان اینکه نمی‌دانند چرا مصرف الکل میان زنان این کشور شایع شده هست، اظهار داشتند: «نتیجه تغییر هنجارهای اجتماعی و استرسی که زنان شاغل در محیط کار متحمل می‌شوند احتمالا با میزان مصرف الکل آنها ارتباط مستقیم دارد».

این مطالعه همچنین نشان داد، شیوع مصرف الکل میان زنان آمریکایی منجر به آن شده که این قشر بیش از مردان در اثر مصرف الکل جان خود را از دست بدهند.

طبق گفته مؤسسه ملی سوء مصرف الکل، بیش از ۷۰ درصد افراد ۱۸ ساله و بالاتر اعلام کرده‌اند که در سال گذشته الکل مصرف کرده‌اند.

براساس آمار و ارقام موجود، حداقل ۸۵ میلیون و ۵۰۰ نفر از زنان آمریکایی الکل مصرف می‌کنند و بیش از ۳۳ میلیون نفر از‌ آنها در طی روز از سیگار و مشتقات آن استفاده می‌کنند.

با توجه به داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها ایالات متحده، مصرف الکل بین‌ سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ منجر به مرگ سالانه بیش از ۸۸ هزار نفر در آمریکا شده هست.
 

فارس

جدید ترین اخبار حوزه حوادث را در ایران استایل دنبال کنید

حادثه – تصادف – آگاهی – پلیس – جرم – مرگبار -خیانت – عوامل